Nedělní texty od Paulínek

Miluj Pána, svého Boha, celým svým srdcem...

25. 10. 2008 0:00
Rubrika: Nezařazené | Štítky: z jedné vlny
Odpověděl mu: "´Miluj Pána, svého Boha, celým svým srdcem, celou svou duší a celou svou myslí´. To je největší a první přikázání. Druhé je podobné: ´Miluj svého bližního jako sám sebe.´

Viz Mt 22,34-40
 
E-vangelium on-life


  Znalec Zákona je odborník na to, jak se podle možností  “bez újmy na bezúhonnosti“ prosekat složitou spletí předpisů a zákazů. Člověk si vykonstruoval složitý legislativní systém, jehož základem je spekulace typu: „Jak co nejvěrněji zachovat zákon a přitom se co nejvíc šetřit?“ Ten, kdo úzkostlivě bdí nad tím, aby náhodou nedal Bohu víc, než je nevyhnutelné, je otrokem svého vlastního minimalismu.

  Mistr poslaný Bohem – Ježíš, naopak otvírá širší obzory. K odpovědi dodává, že přikázání, které je největší, je zároveň i první... takže za ním nutně následuje ještě druhé. Říká se, že k lásce je třeba dvou. V lásce k Bohu však nestačí dva (Bůh a člověk). Aby nebyla jen fiktivní, je k ní třeba tří (Bůh-člověk-člověk). Proto se láska k Bohu, který se v Kristu stal „podobný lidem“ (viz. Flp 2,7), neobejde bez lásky k člověku, a první přikázání se neobejde bez druhého, které je mu podobné.

 
 

©
E-neděle

BUONA DOMENICA!

www.paulinky.cz

 


www.svatypavel.paulinky.cz
Zobrazeno 3293×

Komentáře

Schwert

To je nicim nepodlozena urazka znalcu zakona! I v Talmudu je psano, ze existuje sedm druhu fariseu, z nichz pet je divnych (kategorizace hodne podobna Kristovym prednim mistu v synagogach, sirokym tfillin, modlitbam na narozi) a dva jsou prijatelni: jedne, ktery je farizejem z bazne pred Hospodinem a druhy, ktery je farizejem z lasky k Hospodinu.
To, co cteme tady je nechutne klise. Pryc s tim!

juniper

moc pěkná citace

Pavlína Krčmářová (PajaK)

Tohle je jedna z nejkrásnějších citací písma.

Zobrazit 3 komentáře »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Archiv

Autor blogu Grafická šablona Ondřej Válka